Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Aktualności

● DZIKIE ŻYCIE

IV edycja konkursu Świetlik

29-9-2010

Fundacja dla Uniwersytetu Jagiellońskiego we współpracy z Uniwersytetem Jagiellońskim po raz czwarty organizuje Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych „Świetlik”. Miesięcznik Dzikie Życie jest patronem medialnym.

czytaj dalej »

Celem akcji jest doprowadzenie do utworzenia strefy ochronnej zwierząt łownych w otulinie Białowieskiego Parku Narodowego oraz doprowadzenie do zbadania wpływu myślistwa na przyrodę Puszczy.

czytaj dalej »

● Puszcza Białowieska

Puszcza Białowieska. Myśliwy zabił żubra!

24-9-2010

Dzisiaj w nocy w Puszczy Białowieskiej myśliwy zabił ośmioletniego żubra, zwierzę znajdujące się pod ścisłą ochroną. Incydent pokazuje smutną prawdę o ochronie przyrody w Puszczy.

czytaj dalej »

W dniu wczorajszym, jak podaje PAP, Minister Środowiska zaapelował do Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych i Polskiego Związku Łowieckiego, by na czas akcji Pracowni zaniechano polowania na terenie otuliny Białowieskiego PN i w jego bezpośrednim sąsiedztwie.

czytaj dalej »

Domagamy się od Ministra Środowiska natychmiastowego utworzenia strefy ochronnej zwierząt łownych w sąsiedztwie Białowieskiego Parku Narodowego i powstrzymania polowań do czasu wykonania oceny oddziaływania na środowisko dla planów łowieckich.

czytaj dalej »

« 1 2 3 »