Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Aktualności

Leśnicy nie sprzyjają prowadzonym przez Pracownię badaniom przyrodniczym w Puszczy Białowieskiej. W dniu 30 kwietnia doszło do zastraszenia przyrodników z Pracowni na rzecz Wszystkich Istot i zagranicznych turystów przez pracownika Zakładu Usług Leśnych.

czytaj dalej »

Pracownia na rzecz Wszystkich Istot oraz Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Krakowie wygrały w wadowickim sądzie z Prokuraturą Rejonową z Wadowic, dochodzenie w sprawie wybudowania nielegalnego wyciągu narciarskiego „Czarny Groń” będzie nadal prowadzone.

czytaj dalej »

Słowaccy obrońcy przyrody wystosowali petycję do Rządu Republiki Słowacji sprzeciwiając się wnioskowi podzielenia na strefy słowackiego Tatrzańskiego Parku Narodowego (TANAP) co przyczyni się do dewastacji tego cennego przyrodniczo obszaru.

czytaj dalej »

12 kwietnia 2010 r. otrzymaliśmy od Urzędu Miejskiego w Andrychowie pismo z żądaniem sprostowania informacji prasowej z dnia 08.04.2010 r. pt. „Wycinka drzew na Czarnym Groniu – inwestor uniknął wielomilionowych opłat za usunięcie drzew”.

czytaj dalej »

22 kwietnia na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach odbędzie się otwarte spotkanie z prof. UŚ dr. hab. Piotrem Skubałą, dr. Ryszardem Kulikiem, dr. Markiem Kaczmarzykiem i Iwoną Kukowką autorami pakietu 3 Zeszytów ekologicznych

czytaj dalej »

« 1 2 »