Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Aktualności

● Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Obszary siedliskowe Natura 2000 jeszcze do poprawki

27-3-2010

24-25 marca odbyło się seminarium biogeograficzne, sprawdzające czy sieć obszarów siedliskowych Natura 2000 jest wystarczająca dla wszystkich siedlisk i gatunków, dla których wymagane jest wyznaczenie obszarów.

czytaj dalej »

● Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Szansa na zmianę w sprawie wycinek drzew

26-3-2010

Po 6 latach trwania niekontrolowanych wycinek drzew przydrożnych jest szansa na zmianę przepisów dotyczących wycinki drzew!

czytaj dalej »

Zachęcamy do wysyłania listów do Ministra Środowiska i dyrektora Lasów Państwowych z apelem by powstrzymali wycinkę drzew w okresie lęgowym na terenie Puszczy Białowieskiej. O tej porze roku jednym z narażonych gatunków jest dzięcioł białogrzbiety.

czytaj dalej »

Książę wyraził wielkie zainteresowanie problematyką ochrony Puszczy Białowieskiej, oraz oświadczył, że spróbuje wesprzeć działania mające na celu jej ochronę. Jednym z reprezentantów organizacji pozarządowych był Adam Bohdan z Pracowni.

czytaj dalej »

Istnieje szansa, że Polski Komitet Olimpijski będzie próbował zorganizować zimowe igrzyska olimpijskie w Krakowie w 2026 roku. Przekonywał do tego szef PKOl Piotr Nurowski w wywiadzie dla Radia RMF FM.

czytaj dalej »

« 1 2 »