Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Aktualności

Stowarzyszenie Pracownia na rzecz Wszystkich Istot wydało oświadczenie w sprawie projektu budowy elektrowni atomowych w Polsce. Poniżej znajduje się pełny tekst oświadczenia.

czytaj dalej »

● Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Słaba ocena ochrony przyrody w Unii Europejskiej

21-7-2009

Komisja Europejska 13 lipca 2009 opublikowała podsumowanie wyników „raportowania z art. 17 dyrektywy siedliskowej”, wg jednolitej metodyki, oceny stanu ochrony poszczególnych gatunków i siedlisk objętych Dyrektywą Siedliskową.

czytaj dalej »

Ukazał się numer pisma folkowego „Gadki z Chatki” w całości poświęcony związkom muzyki folkowej z ekologią. Wśród publikowanych materiałów znajduje się również prezentacja Miesięcznika Dzikie Życie.

czytaj dalej »

Od 24 do 26 lipca w Dobrym Mieście na Warmii odbędzie się V Letni Jarmark Sztuki i Rękodzieła Dobre Miasto 2009 – festiwal muzyczny, artystyczny i ekologiczny. Patronat medialny nad objął Miesięcznik Dzikie Życie.

czytaj dalej »

W środku m.in. artykuł „Morze, nasze morze” Jana Marcina Węsławskiego, artykuł „Droga Unisław Śląski – Sokołowsko niezgodna z prawem” Krzysztofa Okrasińskiego, artykuł „Klęska ekologicznego urodzaju” Iwony Kukowki.

czytaj dalej »