Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Aktualności

Stowarzyszenie „Olszówka” zaprasza na wystawę fotograficzną „Cygański Las” autorstwa Armena Chrobaka i Jacka Zachary prezentującą jeden z najciekawszych zakątków Bielska-Białej.

czytaj dalej »

● Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Obóz ekopsychologiczny „Odkrywając własną Naturę”

12-6-2009

Ośrodek „Źródło” w Łękawicy zaprasza na obóz ekopsychologiczny „Odkrywając własną Naturę”, który odbędzie się 7-11 września. Celem obozu jest poszukiwanie odpowiedzi na pytanie „kim jestem”, uczenie się od przyrody, nawiązywanie głębokiego kontaktu z naturą.

czytaj dalej »

● Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Droga Unisław Śląski – Sokołowsko niezgodna z prawem

8-6-2009

14 maja 2009 r. GDOŚ odrzucił zażalenie Burmistrza Gminy Mieroszów na postanowienie Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska we Wrocławiu, w którym odmówiono zgody na budowę drogi „Unisław Śląski – Sokołowsko”.

czytaj dalej »

● Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Apel o respektowanie praw ludzi i przyrody

4-6-2009

5 czerwca 2009 r. w Galerii Sztuki „Inny Śląsk” w Tarnowskich Górach odbędzie się wernisaż wystawy fotograficznej „Dzika Polska” oraz społeczno-naukowa debata nt. planów zagospodarowania wyrobisk podolomitowych w Bytomiu Suchej Górze.

czytaj dalej »

W numerze m.in. artykuł „Zachowajmy korytarze ekologiczne” Grzegorza Bożka, artykuł „Liczydło górskie na drodze do centrum Katowic” Jerzego B. Parusela, oraz felieton Ryszarda Kulika „Jakich dróg potrzebujemy?”.

czytaj dalej »