Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Aktualności

Pod takim hasłem ekolodzy z Podlaskiego oddziału Stowarzyszenia Pracownia na rzecz Wszystkich Istot rozpoczynają akcję, która ma na celu uświadomienie mieszkańcom okolic Białowieskiego Parku Narodowego korzyści płynących z sąsiedztwa obiektu i szans, które niesie jego powiększenie.

czytaj dalej »

● Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Dziękujemy za 1% Waszego podatku!

21-8-2008

Zarząd Stowarzyszenia Pracownia na rzecz Wszystkich Istot bardzo serdecznie dziękuje wszystkim osobom, które wpłaciły naszemu stowarzyszaniu 1 procent swojego podatku. Dzięki Waszym wpłatom udało się zebrać 24.410 zł 6 groszy.

czytaj dalej »

11 sierpnia w wyniku prowadzonego od kilku miesięcy śledztwa zostali zatrzymani były Główny Analityk Lasów Państwowych, oraz były Dyrektor Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Warszawie. Zarzuty usłyszało także 9 podległych RDLP Białystok Nadleśniczych.

czytaj dalej »

● Puszcza Białowieska

Koleją i drezyną przez Puszczę Białowieską

10-8-2008

Stowarzyszenie Miłośników Kolei „Kolejowe Podlasie” otrzymało zgodę starosty Hajnowskiego na poruszanie się drezyną na trasie Białowieża – Hajnówka.

czytaj dalej »

W rezerwacie „Lasy Naturalne Puszczy Białowieskiej” nadal pozyskuje się drewno pod pretekstem walki z kornikiem drukarzem. Według danych Lasów Państwowych do czerwca br. usunięto z tego rezerwatu 332,76 metrów sześciennych drewna.

czytaj dalej »