Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Aktualności

18 czerwca leśnicy przygotowują seminarium w Białowieży po to, aby przekonać Ministra Środowiska, że jego zgoda na kontynuację dotychczasowej eksploatacji rezerwatów Puszczy stanowi warunek ochrony puszczy przed rzekomo największym jej wrogiem – kornikiem drukarzem.

czytaj dalej »

Wojewoda Śląski powołał rezerwat przyrody „Lipowska”. Znajduje się na terenie gmin Ujsoły i Węgierska Górka i będzie chronił torfowiska z systemem oczek wodnych oraz fragmenty górnoreglowego boru świerkowego.

czytaj dalej »

Hajnowska młodzież krytykuje szarą rzeczywistość miasta sąsiadującego z jednym z najcenniejszych miejsc przyrodniczo cennych.

czytaj dalej »

Dyrekcja Karkonoskiego Parku Narodowego chce powiększyć jego obszar o górną część Sowiej Doliny powyżej Karpacza oraz tereny położone pomiędzy Jagniątkowem, zamkiem Chojnik, Zachełmiem i Przesieką. Razem park może powiększyć się o 600 ha.

czytaj dalej »

W Centralnym Ośrodku Turystyki Górskiej Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego 19 czerwca 2008 r. odbędzie się konferencja „Lubań - Przyrodniczo-Kulturowe Dziedzictwo Świata – Przyszłość Turystyczna Regionu?”.

czytaj dalej »

« 1 2 »