Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Aktualności

Na obszarze jednego z najcenniejszych fragmentów Tatrzańskiego Parku Narodowego na Słowacji, w Suchej i Koprowej Dolinie, stanowiących rezerwat ścisły, trwa wielka wycinka drzew! Obrońców przyrody wzywamy do pomocy i przyłączenia się do akcji w obronie Tatr.

czytaj dalej »

Pomimo rygorystycznych zakazów zawartych w planie urządzania lasu, leśnicy wycinają objęte moratorium, ponadstuletnie drzewa liściaste w Puszczy Białowieskiej. Sprawa trafiła do prokuratury.

czytaj dalej »

● Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Decyzja ministra uchylona przez sąd

26-4-2007

Dobra wiadomość dla Rospudy. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uchylił postanowienie ministra środowiska w sprawie drogi przez dolinę Rospudy i nakazał ponownie rozważyć, którędy powinna ona przebiegać.

czytaj dalej »

● Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Premier mówi – ekolodzy szkodzą Polsce

25-4-2007

Podczas wizyty na budowie obwodnicy Wasilkowa premier Jarosław Kaczyński ostro skrytykował działania na rzecz ochrony Doliny Rospudy. Zapowiedział że nasz kraj jest przygotowany na zwycięstwo w sprawie obwodnicy Augustowa.

czytaj dalej »

● Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Leśny Czyn Roku 2006

18-4-2007

Fundacja Zielona Nadzieja ze Słowacji informuje o możliwości zgłaszania nominacji do konkursu Leśny Czyn Roku 2006. Już ósmy raz można zgłaszać do konkursu kandydatów ze Słowacji, Czech, Węgier i Polski.

czytaj dalej »

« 1 2 »