Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Aktualności

RPO wystąpił do SKO w Nowym Sączu o stwierdzenie nieważności postanowienia burmistrza Zakopanego, który stwierdził, że przebudowa kolejki linowej na Kasprowy Wierch nie wymaga raportu o oddziaływaniu na środowisko.

czytaj dalej »

● GÓRY

Słowacy zamknęli Tatry

20-12-2007

W czasie gdy Polskie Koleje Linowe otworzyły rozbudowaną kolejkę, Słowacy zapowiedzieli iż w momencie wejścia do strefy Schengen, przejścia graniczne w Tatrach pomiędzy Polską a Słowację nie zostaną otwarte.

czytaj dalej »

● GÓRY

Akcja w obronie Tatr

15-12-2007

15 grudnia o godz. 12.30 w Kuźnicach ekolodzy zaprotestowali przeciwko oddaniu do użytku największej inwestycji na terenach chronionych, która została zbudowana bez zbadania wpływu tej inwestycji na przyrodę Tatr.

czytaj dalej »

Największa inwestycja na terenach chronionych w Polsce rusza 15 grudnia! Tego dnia nastąpi oficjalne otwarcie zupełnie nowej kolei linowej z Kuźnic na Kasprowy Wierch, która zimą będzie wwozić dwukrotnie więcej ludzi w serce Tatr.

czytaj dalej »

W środku: „Kłamliwa polityka faktów dokonanych, czyli jak skutecznie dopiąć swego” Radosława Ślusarczyka i Grzegorza Bożka, „GMO zagrożenia ekologiczne, zdrowotne i ekonomiczne” Jadwigi Łopaty, „Rolnik kontra Monsanto” Percy Schmeisera.

czytaj dalej »

« 1 2 »