Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Aktualności

Sprawa rozbudowy kolei linowej na Kasprowy Wierch zainteresowała również Słowaków. Rząd Słowacji zwrócił się do polskiego Ministerstwa Środowiska z pytaniem o inwestycję, która spowoduje zwiększenie ruchu turystycznego w tym rejonie Tatr.

czytaj dalej »

Krakowska „Gazeta Wyborcza” apeluje o głosy w dyskusji nad przyszłością Kasprowego Wierchu. Pracownia na rzecz Wszystkich Istot zachęca wszystkich do zabrania głosu w obronie tatrzańskiej przyrody!

czytaj dalej »

● Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Mierzeja Wiślana zagrożona przekopem

15-5-2006

Mierzei Wiślanej grozi przekopanie pod budowę kanału. Minister gospodarki morskiej i rybołówstwa chce wskrzesić istniejący pomysł budowy kanału by doprowadzić do rozwoju gospodarczego regionu. Pomysł budzi duże wątpliwości ze strony ekologów i przyrodników.

czytaj dalej »

W dniu 25.04.2006 r. Komisja Europejska przyjęła skargę 11 organizacji ekologicznych w sprawie rozbudowy kolei linowej na Kasprowy Wierch – sygnatura SG(06)A/3430.

czytaj dalej »

W środku artykuły: „Tatry w Brukseli” autorstwa Radosława Ślusarczyka i Grzegorza Bożka, „Kto szybciej zadepcze szarotki?” Grzegorza Bożka, „Mazurski Park Krajobrazowy – plan ochrony czy plan zabudowy?” Krzysztofa A. Worobca.

czytaj dalej »

« 1 2 »