Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Aktualności

● DRAPIEŻNIKI

Opinia na temat Strategii wilczej

24-3-2006

Poniżej zamieszczamy pełny tekst opinii Prof. dr hab. Andrzej Bereszyńskiego z PROP na temat „Strategii ochrony i gospodarowania populacją wilka w województwie podkarpackim”.

czytaj dalej »

24 marca 2006 r. w siedzibie PKE w Krakowie, odbędzie się konferencja prasowa prezentująca stanowisko najwybitniejszych polskich naukowców-przyrodników oraz 10 org. ekologicznych na temat rozbudowy kolei linowej z Kuźnic na Kasprowy Wierch.

czytaj dalej »

W nawiązaniu do stanowiska Pana Ministra Środowiska dotyczącego przebiegu planowanej obwodnicy Augustowa, zakomunikowanego na konferencji prasowej w dn. 02.03.2006 oraz przekazanego w informacji rzecznika prasowego Ministra z dnia 06.03.2006, pragniemy oświadczyć, co następuje:

czytaj dalej »

● Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Straszenie ekologiem według wiceministra Zielińskiego

17-3-2006

Wiceminister edukacji rozesłał do kuratorów oświaty pismo z prośbą o poinformowanie dyrektorów, by „uważali” na stowarzyszenia i organizacje ekologiczne, które według niego mogą mieć negatywny wpływ na młodzież.

czytaj dalej »

● Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Dolina Gwdy ma się lepiej

17-3-2006

W Dzikim Życiu (numer 7-8/2005), w artykule Jak zamienić rezerwat na fermę rybną, poruszaliśmy problem zagrożeń dla przyrody rezerwatu „Dolina Gwdy”, znajdującego się w gminie Czarne na Pojezierzu Pomorskim.

czytaj dalej »

« 1 2 3 4 »