Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Aktualności

27 października 2006 r. Rada Gminy Zawoja podjęła uchwałę w sprawie przystąpienia do zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy uwzględniającej wyznaczenie obszarów pod budowę tras narciarskich, wyciągów.

czytaj dalej »

● Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Minister Szyszko bagatelizuje Komisję Europejską

19-12-2006

Minister Środowiska bagatelizuje ostrzeżenia Komisji Europejskiej w sprawie naruszenia unijnych przepisów o ochronie środowiska przy planowanej budowie drogi Via Baltica. Ministrowi wtóruje Tadeusz Topczewski, szef podlaskich drogowców.

czytaj dalej »

● Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

List Otwarty do Stavrosa Dimasa w sprawie Rospudy

12-12-2006

9 grudnia wysłany został List Otwarty wybitnych naukowców i przyrodników do Komisji Europejskiej. Pod apelem podpisało się 464 naukowców i przyrodników, w tym 53 profesorów. To kolejny głos za ochroną Doliny Rospudy.

czytaj dalej »

● Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Rospuda – ostrzeżenie Komisji Europejskiej

12-12-2006

Jak poinformowała PAP – Komisja Europejska wysłała we wtorek oficjalny list do Polski upominając ją za plany kilku inwestycji związanych z budową trasy Via Baltica, w tym budzącą kontrowersje obwodnicą Augustowa przez dolinę Rospudy.

czytaj dalej »

Pracownia zaprasza na prezentację „Wpływ turystyki masowej na dziedzictwo przyrodnicze i kulturowe Karpat. Raport z monitoringu zagospodarowania i wykorzystania turystycznego polskich gór”, która odbędzie się 12.12.2006 r. w siedzibie PKE w Krakowie.

czytaj dalej »

« 1 2 3 »