Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Aktualności

● Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Zagrożona największa w Polsce kolonia susła perełkowanego

27-1-2006

24 stycznia sejm przegłosował poprawkę do ustawy budżetowej przewidującą przeznaczenie 14 mln zł na budowę portu lotniczego w Świdniku k. Lublina, w miejscu zamieszkiwanym przez największą europejską kolonię susła perełkowanego.

czytaj dalej »

● Puszcza Białowieska

BISON apeluje w sprawie Puszczy Białowieskiej

20-1-2006

Autorzy apelu, z USA, Białorusi, Hiszpanii i Polski, poparci przez kilkadziesiąt innych osób z innych krajów piszą m.in.: jedyna puszcza, jaka ocalała po pierwotnych lasach Europy, matecznik żubra, wilka i rysia, jest wycinana, zabudowywana i traktowana jest jak park rozrywki.

czytaj dalej »

● Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Minister Środowiska i ekolodzy nad Rospudą

17-1-2006

16 stycznia minister środowiska Jan Szyszko wraz z przedstawicielami organizacji pozarządowych odbył wizytę terenową nad doliną Rospudy. Odwiedzono miejsce, w którym drogowcy planują przebieg obwodnicy, jak i miejsca, którymi powinna ona przebiegać wg ekologów.

czytaj dalej »

Gliwicka Agencja Turystyczna S.A., która jest inwestorem wyciągów na Pilsku, łamie prawo. W dniu 31 grudnia 2005 roku minął ostateczny termin rozebrania nielegalnie wybudowanego na kopule Pilska wyciągu nr 8 – Wyciąg ten wciąż stoi!

czytaj dalej »

● Puszcza Białowieska

30 białowieskich żubrów do odstrzału

14-1-2006

Około 30 żubrów jest co roku eliminowanych z białowieskiego stada, osobniki słabe, chore, a także wykazujące agresję, nie nadające się do hodowli. W ubiegłym roku białowieskie stado w wyniku odstrzałów selekcyjnych oraz śmierci zwierząt z przyczyn naturalnych zmniejszyło się o...

czytaj dalej »

« 1 2 »