Wystawa „Dzika Polska” dotarła do Irlandii. Tam, pod nazwą „Wild Poland”, prezentowana jest w Central Library (ILAC CENTRE) na Henry Street w samym centrum Dublina od 18 listopada do 10 grudnia 2005 r.
Ministerstwo Środowiska odmówiło licznym prośbom organizacji pozarządowych o powrót do stosowanej w latach 2001-2003 procedury konsultacji społecznych tzw. „zadań ochronnych dla parków narodowych” – w tym przypadku na 2006 rok.
Program ochrony pluszcza jest kontynuacją zeszłorocznego projektu „Czynna ochrona pluszcza i włochatki w Sudetach Środkowych”. W tym roku działania, które rozpoczęto 10 stycznia, zostały rozszerzone na całe Sudety.
W Tatrach doliczono się kozic, jest ich dokładnie 486. Tyle zwierząt wypatrzyli polscy i słowaccy przyrodnicy w ramach zakończonej właśnie dorocznej jesiennej akcji.
Jak podaje „Przegląd Sportowy” organizatorzy najbliższych zimowych igrzysk olimpijskich mają poważne problemy organizacyjne. Na dzień dzisiejszy wykonano zaledwie 90% wszystkich prac.
Dzika przyroda jest bezcenna,
ale jej skuteczna i bezkompromisowa obrona wymaga zaangażowania czasu, ludzi i środków.
Zostań naszym darczyńcą, a także w Twoim imieniu będziemy chronić największe skarby polskiej przyrody. Liczy się każda pomoc.
Szanowny Czytelniku
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO). Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych, w tym przechowywanych odpowiednio w plikach cookies.
Klikając przycisk Przejdź do serwisu lub zamykając to okno za pomocą przycisku X wyrażasz zgodę na zasady określone w Polityce prywatności.