Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Aktualności

● DZIKIE ŻYCIE RUN TEAM

Biegowy, upalny środek lata

5-8-2019

Intensywnie startujemy w różnych miejscach. Tym razem szybki raport z czterech startów w Karkonoszach, Gorcach, na Podlasiu i Lubelszczyźnie.

czytaj dalej »

● Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Senat RP za biznesem czy ludźmi i przyrodą?

1-8-2019

Już jutro odbędzie się senackie głosowanie dotyczące projektu szkodliwej dla ludzi i przyrody nowelizacji ustawy OOŚ. W Sejmie projekt został przeprocedowany w ekspresowym terminie trzech dni. Na każdym z tych etapów strona społeczna nie miała możliwości wypowiedzenia się, a...

czytaj dalej »

● Stop Elektrowni Ostrołęka C

Koniec Ostrołęki C? Enea przegrywa w sądzie

1-8-2019

31 lipca Sąd Okręgowy w Poznaniu stwierdził nieważność uchwały Walnego Zebrania Akcjonariuszy spółki Enea, zezwalającej na budowę 1000 MW bloku węglowego elektrowni w Ostrołęce. Sąd uznał również, że uchwała ma poważne wady formalne. Może to oznaczać koniec ryzykownego...

czytaj dalej »

W odpowiedzi na aktualność Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska z dnia 25.07.2019, dotyczącą nowelizacji ustawy ooś, podtrzymujemy zarzuty dotyczące antyspołecznego i antyprzyrodniczego charakteru zmiany prawa.

czytaj dalej »

● DZIKIE ŻYCIE RUN TEAM

Najbardziej kameralny półmaraton w górach

23-7-2019

Po raz kolejny wystartowaliśmy w półmaratonie w Jaśliskach. To zapewne jeden z mniejszych półmaratonów w Polsce, tym razem wystartowały w nim jedynie 24 osoby.

czytaj dalej »

« 4 5 6 7 8 9 »