Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Aktualności

● Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Skandal! Rząd PiS po cichu prywatyzuje lasy w Polsce!

6-5-2021

9 kwietnia na stronie internetowej Sejmu pojawił się projekt złożony przez grupę posłów PIS, dotyczący nowelizacji ustawy o lasach. Posłowie chcą liberalizacji przepisów dotyczących dokonywania zamiany lasów, gruntów i innych nieruchomości Skarbu Państwa zarządzanych przez Lasy...

czytaj dalej »

Ukazała się książka „Kolizje ptaków z transparentnymi powierzchniami. Kompendium wiedzy” na temat kolizji ptaków oraz sposobów zabezpieczeń przed kolizjami. Patronat medialny nad wydaniem książki objął Miesięcznik Dzikie Życie.

czytaj dalej »

28 kwietnia 1998 r. wilk, rozporządzeniem ministra środowiska, został objęty w Polsce ścisłą ochroną. 23 lata po tym sukcesie działań na rzecz dzikiej przyrody, Republika Słowacji także zdecydowała się chronić wilki przez cały rok.

czytaj dalej »

15 kwietnia 2021 na stronie Rządowego Centrum Legislacyjnego pojawiło się pismo podpisane przez Sekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska, Małgorzatę Golińską, którym kieruje ona projekt rozporządzenia w sprawie zmiany granic Świętokrzyskiego Parku Narodowego do Komisji Wspólnej...

czytaj dalej »

Ukazała się książka Joanny Kowalczyk-Bednarczyk „Mały Jelonek”, która zawiera opowiadanie dla dzieci o życiu małego jelonka. Patronat medialny nad wydaniem książki objął Miesięcznik Dzikie Życie.

czytaj dalej »

« 4 5 6 7 8 9 »