Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Aktualności

Masz dość niszczenia naszego wspólnego dobra, jakim są lasy? Chcesz działać aktywnie na rzecz ich ochrony? Widzisz konieczność systemowych zmian w zarządzaniu lasami? Potrzebujesz wiedzy i narzędzi, które pomogą Ci przekuć potrzebę zmiany na konkretne działania?

czytaj dalej »

Proponowane zmiany w nowelizacji unijnej Dyrektywy o Energii Odnawialnej (REDII) nie obniżą emisji gazów cieplarnianych, nie pomogą chronić lasów ani różnorodności biologicznej i nie pomogą zmniejszyć zanieczyszczenia powietrza.

czytaj dalej »

Kup najnowszy numer Miesięcznika Dzikie Życia – właśnie ukazało się wakacyjne wydanie, w którym głównym tematem jest sprawa realizacji ścieżki rowerowej z Białowieży do Hajnówki wzdłuż drogi wojewódzkiej Nr 689, co skutkowałoby wycinką 4400 drzew.

czytaj dalej »

Oświadczenie Lasów Państwowych z dnia 09.07.2021 odnoszące się do Raportu Pracowni na rzecz Wszystkich Istot pn: „Lasy poza kontrolą. Raport o wybranych nieprawidłowościach gospodarki leśnej w obszarach cennych przyrodniczo w Polsce” jest nierzetelne i wprowadza w błąd opinię...

czytaj dalej »

Ukazała się książka Małgorzaty Kur „Wielki zielony dom” o przygodach zwierząt w lesie. Patronat medialny nad wydaniem książki objął Miesięcznik Dzikie Życie.

czytaj dalej »

« 3 4 5 6 7 8 »