Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Aktualności

Bruksela uznała projekty oparte na gazie kopalnym za niezgodne z unijną taksonomią, czyli systemem klasyfikacji inwestycji uznawanych za zrównoważone. Za ekologiczne uznano palenie w elektrowniach drewnem z lasów. „To poważne zagrożenie dla klimatu i przyrody” – alarmują eksperci.

czytaj dalej »

Walka z kryzysem klimatycznym i utratą bioróżnorodności, nie może iść w parze ze spalaniem lasów w elektrowniach. 68 organizacji apeluje do liderów szczytu klimatycznego Joe Bidena o zaprzestanie spalania biomasy leśnej i lepszą ochronę lasów.

czytaj dalej »

W piątek popołudniu, 16 kwietnia br., dwa młode łosie w trakcie migracji wiosennej nie mogły przekroczyć nowego odcinka drogi S-6 koło Płotów (woj. Zachodniopomorskie). Zbyt niskie przejście dla zwierząt spowodowało, że zwierzęta pomimo wielu prób nie mogły pokonać strachu przed...

czytaj dalej »

Tylko do 19 kwietnia obywatelki i obywatele UE mogą wziąć udział w konsultacjach europejskiej Strategii Leśnej - dokumentu, który określi ramy polityki UE w kwestii ochrony i zarządzania lasami na najbliższe lata.

czytaj dalej »

Ukazała się książka Tomasza Samojlika „Tarmosia” o życiu borsuczej rodziny. Patronat medialny nad wydaniem książki objął Miesięcznik Dzikie Życie.

czytaj dalej »

« 1 2 3 4 5 6 »