Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Aktualności

Stanowisko naukowców z PAN: „stworzenie wewnątrz parku enklawy niepodlegającej rygorom ochronnym może stanowić dla niego duże zagrożenie, ponieważ może ona być przyczółkiem dla zawlekanych gatunków inwazyjnych, stanowić barierę dla przemieszczania się zwierząt albo – z powodu...

czytaj dalej »

● Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Bezpiecznej przestrzeni dla Wszystkich Istot

2-4-2021

Z okazji nadchodzących Świąt życzymy Ci znajdowania dla siebie takich bezpiecznych przestrzeni w przyrodzie. Niech dają Ci spokój i siłę do działania oraz uczą uważności i wrażliwości na potrzeby ich mieszkańców.

czytaj dalej »

W Polsce od wielu lat trwają próby podważenia mandatu Polek i Polaków do współdecydowania o tym, jak traktujemy środowisko i przyrodę w naszym kraju. W ostatnich dniach byliśmy świadkami kolejnej odsłony tego procesu. “Poprawka Kopcia” i zamieszanie wokół niej nie powinny jednak...

czytaj dalej »

Ukazała się książka Katarzyny Simonienko „Lasoterapia” przybliżająca wpływ lasu na zdrowie i dobrostan człowieka. Patronat medialny nad wydaniem książki objął Miesięcznik Dzikie Życie.

czytaj dalej »

● Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Polski rząd w drużynie grającej przeciwko ochronie lasów

22-3-2021

Dziś i jutro (22.03 - 23.03) odbywa się spotkanie Rady ds. Rolnictwa i Rybołówstwa, poświęcone m.in. strategii leśnej Unii Europejskiej. Polska znajduje się w gronie krajów, które podważają ambitne plany Wspólnoty w kwestii objęcia naturalnych i starych lasów ochroną ścisłą.

czytaj dalej »

« 1 2 3 4 5 6 »