Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Aktualności

Minister środowiska Henryk Kowalczyk zamiast stać na straży ochrony przyrody, stał się gwarantem interesu Lasów Państwowych – uważają organizacje ekologiczne Greenpeace, Pracownia na rzecz Wszystkich Istot, WWF, Fundacja Dzika Polska i Greenmind i piszą list do premiera Mateusza...

czytaj dalej »

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zawiadomił prokuraturą o podejrzeniu popełnienia przestępstwa polegającego na manipulacji lub próbie manipulacji na hurtowym rynku energii. Manipulacja mogła być związana z próbą usprawiedliwienia budowy nierentownej elektrowni Ostrołęki C.

czytaj dalej »

Ukazały się w Polsce dwie książki holenderskiej pisarki Bibi Dumon Tak – pierwsze wydanie „Zwierzaków zwyklaków” oraz wznowienie „Zwierzaków cudaków”. Patronat medialny nad publikacją obu książek objął nasz miesięcznik.

czytaj dalej »

● Stop Elektrowni Ostrołęka C

Ile rosyjskiego węgla spali Ostrołęka C?

29-5-2019

Dostawy węgla z polskich kopalń nie pokryją zapotrzebowania Ostrołęki C. Biorąc pod uwagę lawinowy wzrost importu z Rosji oraz fakt, że kupuje go też Ostrołęka B należy założyć, że to właśnie z tego kraju będzie pochodził węgiel do ostrołęckiej elektrowni.

czytaj dalej »

Dwie osoby z zespołu Stowarzyszenia Pracownia na rzecz Wszystkich Istot otrzymały prestiżowe wyróżnienia australijskiej Fundacji Polcul im. Jerzego Bonieckiego i 25 maja br. odebrały nagrody. Fundacja Polcul od 1980 roku wspiera pluralizm i budowanie w Polsce społeczeństwa obywatelskiego,...

czytaj dalej »

« 1 2 3 4 5 6 »