Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Aktualności

Ukazało się wznowienie książki Henry’ego Davida Thoreau „Walden, czyli życie w lesie”, arcydzieła amerykańskiej literatury, niezwykle ważnego dla społecznego ruchu obrony dzikiej przyrody. Patronat nad wydaniem książki objął Miesięcznik Dzikie Życie.

czytaj dalej »

● Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Żądamy poprawy łowieckiej ustawy!

26-2-2018

Pomimo ostrego mrozu wiele osób przyszło dzisiaj pod siedzibę Polskiego Związku Łowieckiego, by zaprotestować przeciwko nowelizacji ustawy o prawie łowieckim, która wkrótce ma być procedowana w Sejmie.

czytaj dalej »

● Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Dobra zmiana prawa łowieckiego potrzebna już TERAZ!

26-2-2018

Prawo łowieckie wymaga dobrej zmiany już teraz i nie może być ona podyktowana interesami lobby myśliwych, stanowiących niewielki odsetek Polek i Polaków. Wciąż nie wiemy, czy polski parlament pokona Polską Partię Myśliwych, do której należą były prezydent Bronisław Komorowski i...

czytaj dalej »

Rzecznik generalny Trybunału Sprawiedliwości wydał dziś opinię, w której potwierdza, że zwiększenie wycinki w Puszczy Białowieskiej przez ministra Szyszkę było niezgodne z prawem. Ostateczny wyrok w sprawie zapadnie najprawdopodobniej już w marcu.

czytaj dalej »

Minister środowiska Henryk Kowalczyk spotkał się dzisiaj z przedstawicielami koalicji Kocham Puszczę. Przekazali oni postulaty organizacji przyrodniczych w sprawie ochrony Puszczy. Minister Kowalczyk mówi, że chce słuchać głosu organizacji przyrodniczych w sprawie Puszczy, ale...

czytaj dalej »

« 4 5 6 7 8 9 »