Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Aktualności

Od piątku już ponad 2000 osób podpisało petycję do Ministra Środowiska o interwencję w sprawie zaplanowanego przez Lasy Państwowe asfaltowania drogi graniczącej z Białowieskim Parkiem Narodowym. Inwestycja ta może spowodować poważne zagrożenia dla dzikiej przyrody, ale i ludzi.

czytaj dalej »

Kup najnowszy numer Miesięcznika Dzikie Życia – właśnie ukazało się czerwcowe wydanie, w którym piszemy m.in. o zmierzchu polskiego sektora węglowego. Ponadto wiele innych tematów. Polecamy.

czytaj dalej »

Koalicja Stop Elektrowni Ostrołęka C zaprasza na Central European Energy Forum, które odbędzie się 11 czerwca na AGH w Krakowie. Na konferencji wystąpi profesor Jan Popczyk z Politechniki Śląskiej, który przedstawi alternatywy dla rozwoju energetyki węglowej na przykładzie Ostrołęki C.

czytaj dalej »

12 czerwca 2018 r. w Kinoteatrze „Rialto” w Katowicach odbędzie się LI spotkania Klubu Myśli Ekologicznej, którego gośćmi będą Aneta Moczkowska, prezeska Parku Śląskiego i Adam Rostański, preze4s Polskiego Towarzystwa Botanicznego. Patronat nad spotkaniem objął Miesięcznik...

czytaj dalej »

● Puszcza Białowieska

Jak nie piłą, to asfaltem!

4-6-2018

Po skandalicznej wycince Puszczy, Lasy Państwowe znowu dewastują przyrodę. Biegnąca przez środek Puszczy Białowieskiej droga Narewkowska o marginalnym znaczeniu dla transportu publicznego, ma zostać wyasfaltowana. Trasa ta przebiega przez teren Natura 2000, znajduje się w pobliżu kilku...

czytaj dalej »

« 4 5 6 7 8 9 »