Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Aktualności

Pod koniec kwietnia Pracownia na rzecz Wszystkich Istot złożyła do Naczelnego Sądu Administracyjnego skargę kasacyjną w sprawie zgody ministra Szyszki na wielkoskalową wycinkę Puszczy Białowieskiej. To reakcja na postanowienie WSA w Warszawie z 14 marca 2017 r., w którym odrzucono...

czytaj dalej »

Przedstawiciele polskich organizacji pozarządowych wzięli udział w Walnym Zebraniu Akcjonariuszy Banku ING, które odbyło się 8 maja 2017 roku, by wezwać bank do uszczelnienia jego polityki klimatycznej i zaprzestania finansowania spółek, które planują nowe projekty oparte na węglu.

czytaj dalej »

Ukazał się „Atlas zwierząt” Justyny Kierat skierowany do dzieci. Patronat medialny nad jego wydaniem objął Miesięcznik Dzikie Życie.

czytaj dalej »

Dziś Komisja Europejska rozpoczęła ostatni etap procedury przeciwko polskiemu rządowi w związku z Puszczą Białowieską. Oznacza to, że uznała argumenty ministra Szyszko za niezasadne i podtrzymuje opinię, że zwiększona wycinka w Puszczy łamie unijne prawo.

czytaj dalej »

Ponad 90 przedstawicieli branży turystycznej z regionu Puszczy Białowieskiej żąda od Premier Beaty Szydło i ministrów odpowiedzialnych za rozwój, turystykę oraz politykę społeczną cofnięcia zakazu wstępu do lasu w Nadleśnictwie Białowieża i Hajnówka przed długim weekendem majowym.

czytaj dalej »

« 4 5 6 7 8 9 »