Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Aktualności

Podczas szczytu UNESCO, który odbywa się w Krakowie minister Jan Szyszko, ignorując protokół i procedury, jakimi kierują się międzynarodowe instytucje, próbuje storpedować przygotowaną przez naukowców - ekspertów UNESCO, decyzję dotyczącą Puszczy Białowieskiej.

czytaj dalej »

● Stop Elektrowni Ostrołęka C

"Pakiet Zimowy" UE - poważne kłopoty dla Ostrołęki C

4-7-2017

Projektowana w gm. Rzekuń elektrownia węglowa Ostrołęka C ma kosztować niebagatelne 6 mld zł. Ryzyko inwestycyjne jest jednak tak wielkie, że pierwotny właściciel projektu - spółka Energa podpisała w grudniu 2016 r. umowę o wspólnej realizacji przedsięwzięcia z firmą Enea SA....

czytaj dalej »

● Stop Elektrowni Ostrołęka C

Ruszyła kampania dla zdrowych i zielonych Kurpi

3-7-2017

Miło nam ogłosić, że rozpoczynamy kampanię informacyjną o zagrożeniach związanych z funkcjonowaniem elektrowni Ostrołęka C oraz o możliwych alternatywnych kierunkach rozwoju energetyki w regionie. Ostrołęka C to nasza wspólna sprawa, dlatego tak ważne jest posiadanie pełnej...

czytaj dalej »

Pierwszy krok w kierunku lepszej ochrony Puszczy Białowieskiej jako przyrodniczego obiektu Światowego Dziedzictwa UNESCO mamy za sobą. Puszcza Białowieska nie została skreślona z agendy 41. Sesji Komitetu UNESCO, która rozpoczęła się wczoraj w Krakowie.

czytaj dalej »

Między styczniem a majem 2017 r. w Miejscu Światowego Dziedzictwa UNESCO, jednym z ostatnich prastarych lasów Europy, ponad 30 000 drzew zostało wyciętych przez należącą do Skarbu Państwa – polską korporację Lasy Państwowe.

czytaj dalej »

« 3 4 5 6 7 8 »