Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Aktualności

Polecamy przewodnik po świecie jadalnych roślin zawierający przepisy na pyszne dania z pędów, liści, chwastów, nasion, orzechów i kwiatów autorstwa Sergeia Boutenki. Patronat medialny nad wydaniem przewodnika objął Miesięcznik Dzikie Życie.

czytaj dalej »

21 marca 2017 r. o godz. 11.30 rozpocznie się w Sejmie RP konferencja pt. „Potrzeby natury – czy Puszcza Białowieska wymaga ingerencji człowieka?”. Wydarzenie objął swym patronatem Wicemarszałek Sejmu dr Stanisław Tyszka.

czytaj dalej »

W pierwszym tygodniu marca na portalu „Strefa AGRO” oraz „Gazeta Pomorska” ukazał się artykuł Janusza Brodzińskiego, pod jednoznacznym tytułem „Coraz więcej wilków na Kujawach i Pałukach. Atakują nawet ludzi?”. Uznaliśmy, że tak sensacyjnych doniesień w kontekście...

czytaj dalej »

14 marca 2017 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny odrzucił skargę Rzecznika Praw Obywatelskich, który wniósł o uchylenie decyzji ministra Szyszki zezwalającej na masową wycinkę Puszczy Białowieskiej.

czytaj dalej »

Puszczę Białowieską należy chronić, a nie wycinać – takiego głosu z Komisji Europejskiej oczekiwaliśmy. Unijny komisarz ds. środowiska Karmenu Vella wezwał Polskę do natychmiastowego wstrzymania wycinki w Puszczy Białowieskiej.

czytaj dalej »

« 2 3 4 5 6 7 »